Mustafa Tüysüz EYÜPSULTAN’DA YAŞAMAK…
Yazı Detayı
17 Ekim 2021 - Pazar 22:55
 
EYÜPSULTAN’DA YAŞAMAK…
Mustafa Tüysüz
eyupsultanhaber@outlook.com
 
 

EYÜPSULTAN’DA YAŞAMAK…

 

Merhaba Eyüpsultanlı hemşehrilerim, sizlere Ustat Nihat incekara büyüğümüzün Eyüp marşı ile seslenmek isterim.

İstanbulun fethi ile anılır adı

Tarihler  boyunca hiç unutulmadı

Ensariden  bizlere yadıgar kaldı

sessizdir sakınıdır huzırludur Eyüp

 

Her koşesi bir tarıh bir efsanedir

Kalplare nur veren zıyarethanedir

Orda dua orda nıyaz  halısenedir

Sesizdır sakınıdır hızırludur Eyüp

 

  Eyupsultan da yaşamak, aynıyet duygusunu hissetmek, sıyaset yapmak, derdi ile dertlenmek, huzurundan dem almak ayrıcalıktır. Biz Alllahın şanslı kullarındanız.Hem yaşayanıyız, hem sıyaseten cemiyet hayatı ile hakla hizmet etmeye çalışanlardan. Yaklaşık 40 yıl oldu ailece Eyüpsultanda  Nişancaya geldik. Küçük esnaf olarak yanı bakkal olarak başladığımız Eyüpsultan yaşamımıza yine Nişancada devam ediyoruz. Burda yaşamaya başlayan iç huzuru bulur, burdan ayrılmak istemez. Nişancada çocukluğumuzda omuzlarımıza yuklenen sorumlulukla hem okuyup hem esnaflık yaptık.

Esnaf olmak iletişimi güçlü kılan herkese yakın olan bir durum. Bu yüzden yakın komşuluk ilişkileri, her kapıyı rahat çalıp her sofradan bir tat almak, ekmeğine aşına ortak olmak hep yaşadığımız güzel duygular. Bununla birlikte Eyüpsultanin gelişiminin  ilerleyişinin eksik kalan yanlarına tanıklık yapmak. Gözlemci olmak.

 

Değerli dostlarım Nihat abinin dediği gibi her köşesi tarıh kokan Ensarının yadıgarı Eyupsultan gelişiminde eksık kalmış mahalleleri müzeleri andıran Camı, Türbe, Hamamlarla dolu. Ama ne turizm gelirleri var nede bunu ile ilgili calışmalar istenilen seviyede. Belediyemiz borç yuku ağırlaşmış pandemi tuz biber olmuş istenilen yol yurunememiştir. Kentsel yenileme ve donuşum bir an önce tamamlanıp tarıhı yarımadada Altınboynuzun yıldızı olmalıyız.

Çocuklarımıza ve gençlerimize iyi bir Eyüpsultan bırakmalıyız. Esnafımız Turızm, kultur sanatsal faalıyetlerin yoğun yaşandığı ilçemizde daha huzurlu ve mutlu olacaktır. Çözmemiz gereken alt, üst yapı sorunlarımız var. İletişim ve ulaşım konularında eksikliklerimizi tamamlamalıyız.

Sevgili dostlarım bundan sonra bu pencereden selamlamaya çalışacağım. HEPİNİZE şimdilik esenlikler dilerim

Mustafa Tüysüz

 
Etiketler: Köşe, yazısı, Mustafa, Tüysüz, CHP, Cumhuriyet, Halk, Partisi, Eyüpsultan, Belediye, Meclis, Üyesi, Analiz, Yorum, Gündem, Açıklama, haber eyüp, Eyüpsultan Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı