Özcan PURDE EYÜPSPOR ZORLU ÜMRANİYESPOR DEPLASMANINDAN 1 PUANI KAPTI..
Yazı Detayı
18 Ekim 2021 - Pazartesi 08:16
 
EYÜPSPOR ZORLU ÜMRANİYESPOR DEPLASMANINDAN 1 PUANI KAPTI..
Özcan PURDE
eyupsultanhaber@outlook.com
 
 

EYÜPSPOR ZORLU ÜMRANİYESPOR DEPLASMANINDAN 1PUANI KAPTI..

 

Eyüpspor zorlu Ümraniyespor deplasmanından bir puanı kaptı geldi..önemliydi yenilsek liderle 7 puan fark olcak ve zirve yolunda önemli bir yara alacaktık..bu beraberlik rakiple olan puan farkını korumamızı sağladı .


 Bazı maçlar vardır yenemiyorsan yenilme denir Ümraniye maçı tam bu tarife uygun bir maç oldu..0yun olarak baktığımızda rakibimizin bize karşı bir üstünlüğü vardı..hem topa sahip olmada hem oyun kurmada hemde atak üstünlüğünde bize karşı daha etkili olduğunu gördük..bunun başlıca nedeni aslında rakibin kendi sahasındaki etkinliği ve ligde ki başarısının Eyüpspor takımında yarattığı tedirginlikti..bu nedenle maç boyu organize olamayan bir Eyüpspor gördük..

Savunmada yapılan hatalar can yaktı..Allah'tan rakip bunları değerlendirecek formda değildi bugün..bu oyun Eyüpspor'un ideallerini gerçekleştirmesi için yetecek bir oyun değil..ikinci yarıda skor üstünlüğü ile başlanan oyunda kendi birinci bölgesinde bekleyen ve kazanılan toplarla kontratak yapma planı vardı..fakat bunu beceremiyen bir ekip vardı sahada ..böyle bir yere kadar dayanıyorsun. Ve sonuçta mutlaka bireysel hata oluyor ve golü yiyorsun..bizim açımızdan maçın kırılma anı bana göre yediğimiz birinci gole bir dakika sonra verdiğimiz cevaptı..yenik sürdüreceğim her dakika bizi zorlar ve netice almamızı engelliyebilirdi..


 Cenk Ahmet hariç ideal kadrosuyla oynayan Eyüpspor'dan dana etkili bir oyun bekliyordum..yanlız hakkını verelim takım mücadele olarak istenilen seviyede bir maç çıkardı..bunu oyun kalitesi ve atak çeşitlemeleriyle güçlendirmeliyiz.
  Küçük bir parantezde hakem Onur Özütoprak için açalım..başarılı bir hakem vardı sahada..oyunu yakından izleyen ve isabetli kararlar veren ve Ümraniyespor'lu oyuncuların 3-4 pozisyonda penaltı beklentilerine devam kararı veren Onur Özütoprağ'ı beğendim..lehimize verdiği pozisyonda bariz penaltıydı..acemi bir hakem bizi bugün yakabilirdi...


 Bireysel performanslara gelince..kalecimiz Çağlar Şahin haftalar geçtikçe kendine güveni geliyor,son dakikadaki kurtarışı puanı getirdi..Uğur günün şansız ismi idi atılan ilk golde asisti ne kadar güzelse yenilen ikinci goldeki kademe hatası o kadar acemiceydi..Teddy ve Yalçın iki el bombası..maç boyu aralarına adam kaçırmaktan bıkmadılar .Bülent vasat bir görüntü çizdi maç boyunca..Bekir takıma dönüşü avantaj 6 numara pozisyonunda verimli oldu..Kozolj ve Timur bu takım için önemli iki oyuncu hem topun bizde kalmasında hemde rakip alana top taşırken ön planda olması gereken ikili.zaman zaman bu işleri iyi yaptılar ama sakatlıktan yeni çıkmaları tempolarını etkiliyor..Caner Hüseyin hala bekleniyor inşallah gelecek.

.Pa Dibba diğer maçlara oranla etkisiz bir görünrü çizdi..Umut attığı iki golle ön plana çıktı.kafa golü çok güzeldi..sonradan oyuna giren Mikail Cenk Ahmet ve Enes oyunda pek varlık gösteremediler .Mete ve Stancu ise neden oyuna girdi anlaşılmadı..burdan Zafer hocayada bir kaç söz söylemek gerekir..

Zafer hocam 90+3 oyuna soktuğun oyuncu Stancu..bence buna hakkın yok..her ne kadar tepki vermesede mutlaka etkilenmiştir..hatta komple üstüne gelen bir rakibe karşı son yarım saate Stancu gibi bir kontatak oyuncusunu oyuna almamak tam anlamıyla maçı okuma hatasıdır bana göre .


 MAÇIN ADAMI:STANCU

(bu kariyerde ve de formda olan bir oyuncunun 10 saniyeliğene oyuna girmesine rağmen tam bir profesyonellik örneği göstererek en ufak bir tepki göstermemesi onu maçın oyuncusu yaptı..)

 
Etiketler: Spor, Futbol, Maç, Analizi, Maç, Sonucu, Maç yazısı, Eyüpspor, Ümraniyespor, Zafer Turan, Özcan, Purde, Yazdı, TFF, Tff1.lig, Eyüpsultan, Haber eyüp, Eyüpsultan haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı