Özcan PURDE EYÜPSPOR'U YENİ LİGDE NELER BEKLİYOR..
Yazı Detayı
16 Haziran 2021 - Çarşamba 23:20 Bu yazı 29 kez okundu
 
EYÜPSPOR'U YENİ LİGDE NELER BEKLİYOR..
Özcan PURDE
eyupsultanhaber@outlook.com
 
 

EYÜPSPOR'U YENİ LİGDE NELER BEKLİYOR..

 

Geçen sezonu 2.lig kırmızı gurupta en yakın rakiplerine çok büyük farklar atarak şampiyon olarak 1.lige çıkan Eyüpspor kupasini aldıktan sonra yeni sezon hazırlıklarına başlamak zorunda..geçen sezon bitti müthiş başarı elde edildi ama şunu hiç bir zaman unutmayalım futbolda dün yoktur..artık önümüzdeki sezon neler yapılmalı-yapılacak soruları en gerçekçi cevap bekleyen sualler..

 

   Öncelikle şunu belirtmeliyim,bambaşka bir lig ve bir çoğu güçlü şehir takımlarından oluşan rakipler..bir çoğunun süper lig tecrübesi var ve arkalarından çok büyük taraftar kalabalıkları var..süper ligden düşenler mesela A.gücü ve G.birliği,ayrıca geçen yıl play of oynayan veya ilk 6 da olmayı son maçlarda kaybeden Samsunspor-A.Ordu-K.Ören gibi takımlar ve ayrıca  Adanaspor-Balıkesspor-Boluspor gibi çok büyük mazisi ve istikrarı olan takımlar var..bu nedenle dikkatli tedbirli ve akıllı transfer hamleleri yapılmalı..

 

   Öncelikle göstermelik ve gösterişli transferden kaçınılmalı..bu ne demek? Aldığımız oyuncunun son transferi olmasın..en az bir kaç oyuncunun bu ligi bilen ve daha önce 1.ligde tecrübe edinmiş oyuncular olması ilk tercih olmalı..oyuncuların mali açıdan kulübümüze ağır yük getirecek sözleşmelerden mutlaka kaçınılmalı..şu ana kadar şampiyon takımdan bir kaç önemli oyuncu ayrıldı..en kayda değer transferi süper lig takımı Hatayspor'a giden ve kulübümüzüde maddi açıdan tatmin edecek bir bedelle transfer olan Sadık Baş yaptı...

 

  Transfer dönemi resmi olarak henüz başlamadan ön anlaşma imzalanan oyuncular oluyor..Eyüpspor'un ilk anlaştığı oyuncu Samsunspor'un tecrübeli stoperi Yalçın oldu ..ayrıca geçen yıl Adanademirspor'da oynayan Mehmet Uslu transfer edildi..ilk izlenimler ayağını yorganına göre uzatan bir Eyüpspor yönetimi var,bu da olumlu.

 

  Son bir önemli noktada Murat başkan'ın Galatasaray kongresinde Yiğit Şardan'nın listesine girip Gs yöneticiliğne talip olması.. eğer Murat başkan Gs yönetimine seçilirse o zaman başka bir hikaye başlayabilir mi sorusu akla geliyor..bu sorunun cevabı Gs kongresine bağlı bu kongreden çıkacak sonuç Eyüpspor içinde önemli bir hâl aldı..yaşanacakları hep birlikte göreceğiz.

 
Etiketler: EYÜPSPOR'U, YENİ, LİGDE, NELER, BEKLİYOR..,
Yorumlar
Haber Yazılımı