Özcan PURDE EYÜPSPOR KENDİ SAHASINDA YIKILDI 0-1..
Yazı Detayı
19 Eylül 2021 - Pazar 10:34 Bu yazı 26 kez okundu
 
EYÜPSPOR KENDİ SAHASINDA YIKILDI 0-1..
Özcan PURDE
eyupsultanhaber@outlook.com
 
 

EYÜPSPOR KENDİ SAHASINDA YIKILDI 0-1..

 

Eyüpspor ligin 6.haftasında konuk ettiği Erzurumspor'a uzatma dakikalarında yediği penaltı golüyle yenilmekten kurtulamadı..
 Bu maçın çok hikayesi var aslında..bir bakıma maçın hikayesi maçtan bir kaç gün önce başladı..

Hafta arası Erzurumspor maçı için bilet almaya çalışırken geçen Denizlisppr maçında B blok tribününe giren herkesin cezalı olduğu haberi geldi .maçın gözlemcisi sahaya atılan yabancı maddeler ve çirkin tezahruat yüzünden bütün herkesi cezalandırmış..bizim suçumuz ne kardeşim efendi efendi maçımızı seyrettik eşimizle dostumuzla ama başkasının yaptığı eylemin cezasını biz çekiyoruz..tek suçumuz tribün tercihi..

 

Birde kendi takımına zarar veren bazı taraftar arkadaşlar var..işte geçen maçta yapılan bu tür yanlışlar bu önemli,Erzurum maçına yansıdı ve taraftar desteğinden mahrum Eyüpspor başarısız oldu..ne geçti elinize ne kazandı Eyüpspor ..

 

   Teknik olarak baktığımızda iki takım açısından da kötü maç oldu bence.. Erzurumspor bir puana razı iken üç puanı kaptı gitti.. Eyüpspor'un oyunundaki düşüş devam ediyor..orta alanda birtürlü organize olamıyoruz ve savunma müthiş hatalar yapıyor..orta alanda topla mesafe kateden oyuncu olmayınca ön bölgede etkili olamıyor..


   Ayrıca takımda aşırı bir gerginlik var..yedek kulübesinde bile 2 oyuncumuz kart gördü..Zafer hoca hiç beklenmedik şekilde sahadan atıldı..bu tür hareketler takıma hiç bir şey kazandırmaz biraz sakinlikte fayda var..

 


   İşin hakem tarafına gelince..bu mağlubiyeti hakeme yüklemek eksikleri görme açısından bizi yanıltır..suçu hakeme atmak işin en basit yönü..bana göre son dakikadaki pozisyonda formadan bir çekme  var ve pozisyon penaltı burda hakeme yükleneceğimize yıllardır futbol oynayan Yalçın'ın bu büyük hatayı naaıl yaptığını sorgulamak gerekir..hakem ayrıca bu pozisyondan önce Pa dibba'nın rakibine ceza alanında yaptığı hareketide görmemezlikten geldi..yanlız orta hakemin Erzurumspor'lu Gökhan'ın Pa dibba'ya taç çizgisi kenarında yaptığı faule gösterdiği sarı kartta tartışılır..

 


   Birazda bireysel performanslara bakacak olursak..Emrullah'a çok iş düşmedi..kanatlarda oynayan Cenk Ahmet ve Bülent vasat,merkezde oynayan Teddy ve Kemal rakip çok az gelmesine rağmen kötüydüler..orta alanda Muhammed,Bekir ve Taşkın hem teknik hem fizik hemde oyun görüşü olarak tutuk bir oyun oynadılar..ön kanatlarda oynayan Umut ve Caner Hüseyin çok etkisiz kaldılar en uçta oynayan tecrübeli Stancu'da maç boyu hayali fener gibi dolaştı durdu...


 Son sözlerde Zafer hocaya hem ilk 0nbir tercihi vede oyuncu değişiklikleri pek verimli değildi.rakibin kapalı savunmasını açacak hücum zenginliğini yaratacak hamleler yapamadı.ve gereksiz bir sinir ortamı yaratarak hem kendine hemde takıma zarar verdi.
 Bu maçı unut Eyüpsporspor'um önünde maçlara konstre ol..6 maçta topladığımız 12 puan iyi fakat ne yukarısı için nede aşağı bölge için yeterli olmayabilir...


 MAÇIN ADAMI :NORVİKOVAS

 
Etiketler: Özcan, Purde, Yazdı, EYÜPSPOR, KENDİ SAHASINDA, YIKILDI, Eyüpspor, Erzurumspor, Maç Yazısı, Kaptanın, Köşesi, Haber Eyüp, Eyüp Haber, Eyüpsultan Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı