Özcan PURDE EYÜPSPOR DA TRANSFER HAREKETLİLİĞİ..
Yazı Detayı
19 Temmuz 2021 - Pazartesi 11:38 Bu yazı 25 kez okundu
 
EYÜPSPOR DA TRANSFER HAREKETLİLİĞİ..
Özcan PURDE
eyupsultanhaber@outlook.com
 
 

EYÜPSPOR DA TRANSFER HAREKETLİLİĞİ..

 

Tff.1.ligin yeni takımı Eyüpspor transfere hızlı girdi..bir çok oyuncu ile sözleşme imzalandı..bu oyuncuları incelersek Eyüpspor'a verecekleri katkı hakkında bir fikir sahibi olabiliriz..öncelik Bulgaristan beroe takımdan gelen stoper Mendy 102 yıllık Eyüpspor'un ilk yabancı oyuncusu olarak tarihe geçti..ayrıca Samsunspor'dan Yalçın G.Birliğin'den Stancu Malatyaspor'dan Umut Bulut, istanbulspor'dan gelen Mehmet Uslu ve Erzurumspor'dan alınan Cenk Ahmet ve son olarak Gaziantep FK'dan gelen kaleci Çağlar Şahin Akbaba gibi bir çok oyuncunun transferi gerçekleşti..

 

Bu oyuncuların hepsi kendi çapında değerli oyıncular ve futbol hayatları başarıyla geçmiş değerli futbolcular..Eyüpspor yönetimi tranfer stratejisini elde kalan genç oyuncular ve transfer edilen tecrübeli oyuncularla bir karma yaparak bir takım oluşturma yönünde belirlemiş..kendi açılarından haklılık payı olabilir..bu oyuncuları teknik ve taktik açıdan eleştirmek için maçların başlamasını beklemekten başka çare yok..

 

Öncelikle taraftara ve bizlere düşen görev kulübümüze transfer olan oyunculara yönetim maddi olarak taraftarda fiziksel olarak en iyi şartları sağlamalıdır..bu oyuncular Eyüp semtinin bir anlamda misafirleridir..iyi oynarlar kötü oynarlar bu ayrı ama bizler dışardan gelen bütün futbolculara geleneksel Eyüpsultan misafirperverliğini göstermeliyiz..bu yazdıklarım biraz da işin duygusal yönü..

 

Transfer sisteminin bana göresine gelince..bence yönetimin bu transfer politikası nın bazı riskleri var...şu açıdan baktığımızda yapılan transferlerin tamamı otuz yaş üstü (son transfer kaleci hariç)ve Eyüpspor'un geleceğine bir şey vermez..bir çoğunun da belkide kariyerinin son yılı. Bir çoğunun da son transferi..futbolda her zaman söylerim dün yoktur diye.. öncelikle yeni sezonda sahada ne vereceklerini göreceğiz.. bu ligi iyi seyreden biri olarak işimizin zor olacağını görebiliyorum..bir başka sıkıntıda Zafer Turhan hoca olacak..

 

Yönetim Zafer hocanın hakkını teslim etti ve şampiyon hocayı takımda tuttu ..yanlız Zafer hocanın işi kolay değil.. hocalığına ve kişilğine hiç bir sözüm yok..çok başarılı bir yıl geçirdi..her türlü övgüyü hak ediyor..bana göre isteğinin dışında kurulduğunu zannettiğim bu takımda başarılı olması zor gözüküyor..işler biraz ters gittiğinde topun ağzına ilk koyulacak kişi Zafer hoca olacak..ınşallah böyle olmaz..yanılmayı çok isterim..bizim söyledikleriniz yaşadığımız deneyimlerin bir dışa vurumu..bütün oyuncular çok başarılı olsun teknik direktör Zafer Turhan uzun yıllar Eyüpspor'da çalışsın bu bizi memnun eder..yüksek kariyerli oyuncularda her zaman bir ego sorunu olmuştur bu nedenle Zafer hocanın yüksek seviyelerde top oynayan futbolcuları idare etmekte sorun yaşayacağını düşünüyorum..

 

Eyüpspor'un başarılı olması beni her şeyden çok mutlu eder..maçların başlamasına bir ay gibi bir süre kaldı..maçlar başlayınca inşallah daha çok saha içinde neler olacağının analizi yapacağız..

 

Son bir not:Semtimizin efsane isimlerinden Eyüpspor aşığı Cahit abi (Cahit Altınbaş) vefat etti..cenazesinde Eyüpspor yönetiminden ne bir temsilci nede bir not vardı..bu üzücü bir durum..Vefa İstanbul'da bir semtten ibaret olmamalı..bu tür Eyüpspor'a hizmet vermiş kişiler daha büyük saygıyı hak ediyor..şampiyonluklar,galibiyetler gelip geçici ama Eyüpspor'a hizmet vermiş her birey benim için değerlidir ve unutulmazdır..

 
Etiketler: EYÜPSPOR, DA, TRANSFER, HAREKETLİLİĞİ..,
Yorumlar
Haber Yazılımı