Türkiye Barolar Birliği'nin yeni başkanı Ramiz Erinç Sağkan oldu | Eyüpsultan Haber
Haber
05 Aralık 2021 - Pazar 22:48
 
Türkiye Barolar Birliği'nin yeni başkanı Ramiz Erinç Sağkan oldu | Eyüpsultan Haber
GÜNDEM Haberi
Türkiye Barolar Birliği'nin yeni başkanı Ramiz Erinç Sağkan oldu | Eyüpsultan Haber

Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) yeni başkanı Ramiz Erinç Sağkan oldu.

 

TBB 36. Olağan Genel Kurulu'nun ikinci günü tamamlandı. Başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği için sandık başına gidildi.

 

Genel Kurulda, dokuz kabin ve üç sandık kuruldu.348 delegenin oy kullandığı seçimde 182 oy alan Ramiz Erinç Sağkan yeni başkan olurken, Metin Feyzioğlu ise 156 oy aldı. 10 oy ise geçersiz sayıldı.

 

Türkiye Barolar Birliği'nin yeni yönetimi için mevcut başkan Metin Feyzioğlu, Erinç Sağkan ve Medeni Ayhan yarıştı.

 

Ramiz Erinç Sağkan kimdir?

Aslen Gümüşhane ilinin Şiran ilçesinden olan Ramiz Erinç Sağkan ilk ve orta öğreniminden sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Ankara Barosu'nun çeşitli kurul ve merkezlerinde çalıştıktan sonra; 2010-2012 yılları arasında Ankara Barosu Yönetim Kurulu üyeliği , 2014-2016 yılları arasında Ankara Barosu Genel Sekreterliği, 2016 yılından itibaren ise Ankara Barosu Başkan Yardımcılığı yaptı.

Daha sonra Ankara Baro başkanlığına aday olan Ramiz Erinç Sağkan, rakiplerine oranla en yüksek oyu alarak başkan seçildi. Seçimlere, Demokratik Sol Avukatlar grubu adayı olarak giren Ramiz Erinç Sağkan 7 bin 227 oy ile baronun yeni başkanı seçilmişti.

Kaynak: Editör: Yeliz Ulu
Etiketler: Türkiye, Barolar, Birliği'nin, TBB, yeni, başkanı, Ramiz, Erinç, Sağkan, oldu, Ramiz, Erinç Sağkan kimdir,Türkiye, Barolar, Birliği'nin, Metin Feyzioğlu, Erinç Sağkan, Medeni Ayhan, yarıştı, Haber, Eyüp, Eyüpsultan, Haber Eyüp, Eyüpsultan Haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı