Sondakika | Firari FETÖ’cü Avukat Eyüpsultanda saklandığı evde yakalandı | Eyüpsultan Haber
Haber
18 Eylül 2021 - Cumartesi 21:59 Bu haber 512 kez okundu
 
Sondakika | Firari FETÖ’cü Avukat Eyüpsultanda saklandığı evde yakalandı | Eyüpsultan Haber
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) avukatlık yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında Eyüpsultan'da yakalanan ve "Şikede kumpas" davasının firari sanığı olan Cemalettin Mutlu tutuklandı.
İSTANBUL Haberi
Sondakika | Firari FETÖ’cü Avukat Eyüpsultanda saklandığı evde yakalandı | Eyüpsultan Haber

Firari FETÖ’cü Avukat Eyüpsultanda saklandığı evde yakalandı

 

'Şikede Kumpas' davasının firari sanığı avukat Cemalettin Mutlu ve kardeşi tutuklandı

 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) avukatlık yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında Eyüpsultan'da yakalanan ve "Şikede kumpas" davasının firari sanığı olan Cemalettin Mutlu ile kardeşi Veli Mutlu tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre; FETÖ'nün firari mensuplarının yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında Eyüpsultan'da bir eve düzenlenen operasyonda, örgütün avukatlar yapılanmasında yer alan firari avukat Cemalettin Mutlu ile kardeşi Veli Mutlu yakalandı.

 

 "Askeri Casusluk, Fuhuş ve Şantaj, Poyrazköy, Amirallere Suikast" 

Şikede kumpas davasının firari sanığı olan Cemalettin Mutlu'nun, FETÖ mensuplarınca gerçekleştirilen "Askeri Casusluk, Fuhuş ve Şantaj, Poyrazköy, Amirallere Suikast" gibi kumpas soruşturmalarında yer alan Mutlu Ekizoğlu, Nazmi Ardıç, Tufan Ergüder, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu birçok emniyet mensubunun bir dönem avukatlığını yaptığı öğrenildi.

 

Veli Mutlu'nun ise Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesince arandığı ve halen FETÖ güncel yapılanmasında öğrenci faaliyetlerinde sorumlu düzeyde faaliyet yürüttüğü belirtildi.

 

Avukat Cemalettin Mutlu ile kardeşi Veli Mutlu, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şikede Kumpas, davasının, firari, sanığı, avukat, Cemalettin, Mutlu, ve, kardeşi, tutuklandı, Gündem, Haber, sondakika, Eyüpsultan, Haber, Gündem, Sondakika, Haber Eyüp, Eyüp Haber, Eyüpsultan Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı