Peygamber Efendimizin süt kardeşi Ebu Şeybe el-Hudri'nin Eyüpsultan'daki türbesi ziyarete açıldı.
Haber
02 Temmuz 2021 - Cuma 20:45 Bu haber 474 kez okundu
 
Peygamber Efendimizin süt kardeşi Ebu Şeybe el-Hudri'nin Eyüpsultan'daki türbesi ziyarete açıldı.
KÜLTÜR Haberi
Peygamber Efendimizin süt kardeşi Ebu Şeybe el-Hudri'nin  Eyüpsultan'daki türbesi ziyarete açıldı.

Peygamber Efendimizin süt kardeşi Ebu Şeybe el-Hudri'nin, Eyüpsultan'daki türbesi ziyarete açıldı.

 

Ebu Şeybe El-Hudri'nin Eyüpsultan bulunan türbesi restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından açıldı. Açılışa İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz katıldı.

 

Vali Yerlikaya yaptığı konuşmada, "Burayı Kültür ve Turizm Bakanlığımızın mihmandarlığında İstanbul Valiliği olarak restorasyonunu tamamladık. Şehrimizin, hemşerilerimizin istifadesine arz ediyoruz. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

 

 

TEKRARDAN ŞEHRİMİZİN HEMŞERİLERİMİZİN ZİYARETİNE ARZ EYLEDİK

Vali Yerlikaya, İstanbul'umuzda meftun 29 sahabemiz var. Bunlardan ikisinin kabristanıyla ilgi yeri biliyoruz. Eyüp El Ensari hazretleri ile Ebu Şeybe El-Hudri hazretleri az önce türbede vazifemizi yaptık. Fatiha hediye eyledik. Burada Kültür ve Turizm Bakanlığı'mızın mihmandarlığında İstanbul Valiliği olarak restorasyonu tamamladık ve tekrardan şehrimizin hemşerilerimizin ziyaretine arz eyledik. Ben emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum tabi ama marifet iltifata tabi. Ben kıymetli bakan yardımcımızın şahsında Kültür ve Turizm bakanımıza ve bakanlığımıza İl Kültür müdürümüze teşekkür ediyorum dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Peygamber, Efendimizin, süt, kardeşi, Ebu, Şeybe, el-Hudri'nin, , Eyüpsultan'daki, türbesi, ziyarete, açıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı