İstanbul Fırıncılar Odası: Yeni bir fiyat ayarlanması yapabiliriz
Haber
09 Temmuz 2021 - Cuma 14:23 Bu haber 719 kez okundu
 
İstanbul Fırıncılar Odası: Yeni bir fiyat ayarlanması yapabiliriz
YAŞAM Haberi
İstanbul Fırıncılar Odası: Yeni bir fiyat ayarlanması yapabiliriz

 Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, zam iddialarıyla ilgili, "Un fiyatlarının güncellenmesi, eski seviyelerine getirilmesini talep ediyoruz.

 

Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, zam iddialarıyla ilgili,  "Un fiyatlarının güncellenmesi, eski seviyelerine getirilmesini talep ediyoruz.

Aksi takdirde ister istemez gerek un fiyatlarının yükselmesi, elektrik, doğalgaz, akaryakıt gibi girdilerimizin yükselmesinden ötürü yeni bir fiyat ayarlanması yapılabilir" dedi.İstanbul'da ekmeğe zam geleceği iddialarıyla ilgili  İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin açıklamalarda bulundu.

 

Çetin, "Mayıs ayından itibaren un fiyatlarına hat safhada zam geldi. Bu zamlardan tabi ki fırıncı esnafı etkileniyor. Un fiyatlarının güncellenmesi, eski seviyelerine getirilmesini talep ediyoruz. Aksi takdirde ister istemez gerek un fiyatlarının yükselmesi, gerek genel girdilerimizin, elektrik, doğalgaz, akaryakıt gibi girdilerimizin yükselmesinden ötürü yeni bir fiyat ayarlanması yapılabilir" dedi."Temenni ve tahmin ediyoruz ki un fiyatlarına güncelleme yapılacaktır" diyen Erdoğan Çetin, "Mayıs ayı içerisinde 50 kilosu 130-135 lira olan un fiyatları 160-180 lira bandına kadar çıktı.

Şu an aldığımız un fiyatları bu seviyede. Tabi ki yeni bir maliyet, yeni bir çalışma gerçekleştireceğiz güncel fiyatlardan, ona göre bir talebimiz olacak. Ama zammı şu an düşünmüyoruz, fiyatların güncellenmesi konusunda katkı ve destek istiyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul, Fırıncılar, Odası:, Yeni, bir, fiyat, ayarlanması, yapabiliriz,
Yorumlar
Haber Yazılımı