İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz hain darbenin yıldönümünde anma programına katıldı.
Haber
15 Temmuz 2021 - Perşembe 23:03 Bu haber 602 kez okundu
 
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz hain darbenin yıldönümünde anma programına katıldı.
İSTANBUL Haberi
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz hain darbenin yıldönümünde anma programına katıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle İstanbul’da gerçekleştirilen anmalara katıldı. İBB önündeki anmada; İmamoğlu, CHP İBB Meclis Başkanvekili Doğan Subaşı ve AK Parti İBB Meclis Başkanvekili Tevfik Göksu, birer konuşma yaptı.

 

 Darbelere karşı, demokrasinin ve demokrasi kanallarının güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan İmamoğlu, “Hak, hukuk, adalet kimliğinin her kuruma, özellikle hukuk sistemine mutlaka yerleştirilmeli. Özellikle hukuk sistemine kişilerin, partilerin ya da bu tarz oluşacak muhtemel bir kısım oluşumların ya da cemaat vesaire gibi tanımlamaların asla ve asla müdahale edemeyecekleri bir sürecin, bir sistemin bu millete, bu memlekete armağan edilmesi her kişinin, her kurumun sorumluluğu altındadır” ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı İmamoğlu, “Sadece burada değil, ülkemizin dört bir yanında bu hain saldırıya karşı sahaya inen vatandaşlarımız, buna tepki göstermiş, tepki gösterirken mücadele ve müdahale etmiş, ama ne yazık ki o hain talimatı alanlar, vatandaşlarımıza kurşun sıkmaktan çekinmemiş ve vatandaşlarımızı şehit etmişlerdir. Bu Türkiye tarihinde hepimizin başını öne eğip, derin derin düşünmesi çok üzülmesi ve bu anlamda en üst seviyede ders çıkartması gereken bir tarihi gündür” diye konuştu.

 

GÖKSU: “ALLAH İLE ALDATAN BİR GÜRUH MİLLETE SALDIRMIŞTIR”

 

15 Temmuz’un millet içinde farklı bir yara açtığını belirten AK Parti İBB Meclis Başkanvekili Göksu, “Öylesine bir yara ki, milletin içinden çıkmış ve milleti ‘Allah ile aldatan’ bir güruh tarafından, millete ihanet ordusu üzerinden saldırılmıştır. Ama bu millet bu ihaneti canıyla, malıyla, her şeyiyle bertaraf etmeyi bilmiştir. Bugün, şu anda üzerinde bulunduğumuz bu alan da 15 Temmuz'daki kahramanlığın yaşandığı en büyük sahnelerden bir tanesiydi. Burada onlarca kardeşimiz şehit oldu, yüzlerce kardeşimiz de gazi oldular. Cenab-ı Hak, şehit kardeşlerimize rahmet eylesin. Hiçbir zaman için bu toprakları tutsak edemeyecekler. Hiçbir zaman da bu milletin özgürlüğünü alamayacaklar.  Bu millet özgürlüğüne, istikbaline ve istiklaline aşıktır. 15 Temmuz milletimizin hafızasında unutulmaması gereken acı bir tablo; 15 Temmuz milletimizin hiçbir zaman için unutmayacağı ve unutmaması gereken bir andır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İBB, Başkanı, Ekrem, İmamoğlu,, 15, Temmuz, hain, darbenin, yıldönümünde, anma, programına, katıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı