Gündem |Deva Partisi Eyüpsultan İlçe kongresi, Arife Yıldırım ile devam dedi |Eyüpsultan Haber
Haber
27 Eylül 2021 - Pazartesi 12:12 Bu haber 664 kez okundu
 
Gündem |Deva Partisi Eyüpsultan İlçe kongresi, Arife Yıldırım ile devam dedi |Eyüpsultan Haber
Deva Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanlığı, 1’inci olağan kongresini Genel Başkan Ali Babacan’ın da katılımıyla gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
Gündem |Deva Partisi Eyüpsultan İlçe kongresi, Arife Yıldırım ile devam dedi |Eyüpsultan Haber

Deva Partisi Eyüpsultan İlçe kongresi, Arife Yıldırım ile devam dedi

 

Deva Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanlığı, 1’inci olağan kongresini Genel Başkan Ali Babacan’ın da katılımıyla gerçekleştirdi.

 

Feshane Açık Otopark’ında Eyüpsultan’da ilk açık havada ilçe kongresi yapıldı, Koronavirüs kurallarının uygulandığı kongreye; DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul İl Başkanı Erhan Erol, Eyüpsultan İlçe Başkanı Arife Yıldırım, CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Doğran Sarıtaş, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Ahmet Seyit Gün, Saadet Partisi İlçe Başkanı Emre Ustaosmanoğlu, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Engin Özacar, İYİ Patrti ilçe Başkanı Mehmet Hulisi Sıvacı, HDP İlçe Başkanı Şehmus Erol ile çok sayıda delege ve vatandaşlar katıldı.

 

“Biz temiz siyaset için temiz insanlarla, iyi insanlarla yola çıktık”

Kongrede delegelere seslenen Eyüpsultan İlçe Başkanı Arife Yıldırım, göreve başladığı ilk yıllarından itibaren parti politikalarını halka aktardığını ve halkı dinlediğini aktararak, kentsel ve sosyal sorunları birlikte değerlendirdiklerini söyledi.

Arife Yıldırım; “Eyüpsultan’ı hak ettiği konuma getirmek ise en büyük sorumluluğumuzdur. Biz temiz siyaset için temiz insanlarla, iyi insanlarla yola çıktık. Ve Allah’ın izniyle yolumuza dosdoğru yürüyeceğiz” dedi. Yıldırım; “Eyüpsutan’dan tüm hemşehrilerimize sesleniyorum! Gücünüze, gücümüze inanın. Eşitlik için temiz toplum ve aydınlık yarınlar için adil ve mutlu bir Türkiye için gelin hep birlikte çalışalım. Gelin dürüstlüğün samimiyetin temiz neferleri olalım. Gelin Eyüpsultan’ı yeniden turizmin, sanatın, üretimin ve ticaretin merkezi yapalım. Gelin Eyüpsultan’ı hak ettiği konuma hep birlikte getirelim” diye konuştu.

 

Deva Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı Arife Yıldırım Genel Başkanı Ali Babacan’a Eyüpspor forması armağan etti.

 

 

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Eyüpsultan 1. Olağan kongresinde bir konuşma gerçekleştirdi

Genel Başkan Ali Babacan “Kürt meselesi var mı, yok mu diye papatya falı açmaya gerek yok” diyen Ali Babacan, Kürt meselesinin olup olmadığını merak edenlerin bu soruyu ülkede yaşayan Kürtlere sorulması gerektiğinin altını çizerek, “Krizlerin ortağı Bahçeli ikide bir bu lafı ediyor. Şöyle bir çıksın Şemdinli’de, Bağlar’da dolaşsın, Cizre’nin çarşısında yürüsün. Ondan sonra Ankara’ya gelip ‘Böyle bir sorun yoktur!’ diye tekrar etsin de göreyim. Bu meselenin adı Kürt meselesidir. Kürt meselesinin çözüm adresi meşru demokratik siyasettir” ifadelerini kullandı.

 

Tek aday olarak katıldığı ilçe başkanlığı yarışına tekrar başkan seçilen Arife Yıldırım, delegelerin oylarının tamamını aldı.

 

Deva Partisi Genel Başkan Ali Babacan, yeni ilçe binasının hayırlı olmasını ve Eyüpsultan’lıların sesini buradan duyacak olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek açılış kurdelesini kesti. Sonrasında parti binasını gezen Babacan, ilçe teşkilatıyla bir toplantı gerçekleştirmesinin ardından program sona erdi.