Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Atak : Aşı olma oranımız yüzde ellilerde seyrediyor
Haber
19 Haziran 2021 - Cumartesi 13:29 Bu haber 393 kez okundu
 
Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Atak : Aşı olma oranımız yüzde ellilerde seyrediyor
- Haberi
Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Atak : Aşı olma oranımız yüzde ellilerde seyrediyor

Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Atak : Aşı olma oranımız yüzde ellilerde seyrediyor.

 

Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Atak, ilçe genelinde 65 yaş üstü vatandaşların aşılama oranlarının yüzde 88’i bulduğunu söyledi.

“400 bin nüfusumuz var. 251 bin vatandaşımıza aşı tanımlaması yapıldı. Şu anda Eyüpsultanlılar’ın yüzde 50’den fazlası istedikleri takdirde randevularını alıp aşılarını olabiliyor. Genel olarak aşı olma oranımız yüzde ellilerde seyrediyor. Ama özellikle 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza yüzde seksen sekiz ve üzeri bir aşılama oranımız söz konusu. Zamanla bu oran vatandaşların başvurmasıyla yükselecektir.”

 

BİR GÜNDE 6 BİN 500 AŞILAMA

İlçe genelinde aşı tanımlamaları yapılan vatandaşların aşılarına rağbet gösterdiğini söyleyen Dr. Muhammed Atak, talep edildiğinde kalabalık olan yerlere bizzat gidildiğini belirterek şunları ifade etti:

“Aşı tanımlaması henüz yeni oldu. Bu tanımlamalara da ciddi bir rağbet var. Bu da vatandaşların bilincinin göstergesi. İlçe genelinde otuz farklı yerde aşılama yapılıyor. İlçe sağlık müdürlüğü olarak da toplu aşılama yapıyoruz. Kamu kurumlarında, şantiyelerde, avm’lerde aşılama çalışmalarına başladık. 300-400 kişinin beraber çalıştığı yerlerde de talep olduğu zaman ekiplerimizle birlikte o yerlerde aşılama yapıyoruz. Hızlı bir şekilde bu süreci tamamlamaya çalışıyoruz. Çok kısa bir süre olmasına rağmen ilçe genelinde bir günde 6 bin 500 aşılama yaptık. Sorumluluk duygusuyla hareket eden vatandaşlarımıza da teşekkür ediyoruz.”

 

EYÜPSULTAN TURİZM SEZONUNA HAZIR

Dr. Muhammed Atak, “Eyüpsultan Belediyesi ile de koordineli çalışmamız sonucunda Eyüpsultan turizm açısından güvenli bir yer” diyerek şöyle devam etti:

“SSK’ya bağlı olan herkese aşılama tanımlandı zaten. Esnafımız da sigorta kapsamında esnaflarımızla da görüşüyoruz. Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de sağ olsun bizlere ciddi katkı ve destek sağlıyor. Duyuru noktasında çok çaba gösteriyor. Bütün sektörlerle iletişim halindeyiz. Özellikle esnafımız sigorta kapsamında aşı tanımlamaları yapıldı. Onlar da ciddi rağbet gösteriyor.

 

Pandemi süreci çok zor bir süreç bu sadece sağlık çalışanlarının yürütebileceği bir şey değil. Bir buçuk yıldan fazladır da pandemiyle mücadele ediyoruz. Özellikle kamu işbirliklerinin ciddi katkısı oldu.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eyüpsultan, İlçe, Sağlık, Müdürü, Dr., Muhammed, Atak, :, Aşı, olma, oranımız, yüzde, ellilerde, seyrediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı