Eğitim | EYÜPSULTAN KIZ İMAM HATİP LİSESİ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR |Eyüpsultan Haber
Haber
12 Eylül 2021 - Pazar 14:35 Bu haber 1873 kez okundu
 
Eğitim | EYÜPSULTAN KIZ İMAM HATİP LİSESİ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR |Eyüpsultan Haber
Eyüpsultan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021 Üniversite sınavındaki başarısı, kabul edilen 25 TÜBİTAK Projesi ve 3 ERASMUS Projesi ile adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.
KÜLTÜR Haberi
Eğitim | EYÜPSULTAN KIZ İMAM HATİP LİSESİ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR |Eyüpsultan Haber

EYÜPSULTAN KIZ İMAM HATİP LİSESİ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

 

Eyüpsultan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021 Üniversite sınavındaki başarısı, kabul edilen 25 TÜBİTAK Projesi ve 3 ERASMUS Projesi ile 2021-2022 eğitim öğretim yılında başarılarıyla adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.

 

Okul müdürü Dilek MADEN yaptığı açıklamada ‘’2020-2021 eğitim öğretim yılında kullanım ömrünü tamamlayan mevcut binalarımız yıkılmış ve kısa bir süre sonra da yeni binalarımızın yapımına başlanmıştır.  Okul inşaatımızdaki çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir. Bu süreçte 3 farklı bağımsız okul binasında eğitim vermeye devam etmekteyiz.2021-2022 eğitim öğretim yılında İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerimiz Eyüpsultan Merkez Ortaokulunda ikili öğretim şeklinde eğitimlerine devam ederken, İmam Hatip Lisesi bölümümüz ise 9,10 ve 11.sınıflarımız Hacı Osman Torun AİHL ek binasında,12.sınıflarımız ise Alibeyköy Kız AİHL de eğitimlerine devam etmektedir.

 

Okul binalarımızın inşaat sürecinden dolayı merkezden ve kendi yerleşkemizden ayrılmamıza rağmen 2021-2022 eğitim öğretim yılında da okulumuza yine büyük bir rağbet olmuş hem ortaokul bölümüne hem de lise bölümüne kapasitemizi zorlayacak sayıda öğrenci kaydolmuştur.Gazeteniz aracılığıyla, bize olan güvenlerinden ve yoğun teveccühlerinden dolayı veli ve öğrencilerimize teşekkür etmek isterim. Onların sevgisi, samimiyeti ve desteği ile tüm zorlukları rahatlıkla aşabiliyoruz.

 

"2022 Mart  ayı içerisinde TÜBİTAK BİLİM FUARIMIZI gerçekleştirme  kararı almış bulunuyoruz"

Malumunuz salgın,tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de eğitimi çok fazla etkiledi.Uzun bir süre çocuklarımız yüz yüze eğitim alamadılar.Buna rağmen YKS de derece yapan ve üniversiteye yerleşen ciddi sayıda öğrencimizin olması bizleri son derece mutlu etmiştir.Salgın döneminde olunmasına rağmen öğretmen ve öğrencilerimiz üstün gayret ve özverileriyle TÜBİTAK  projeleri hazırlanmış ve bu projeler TÜBİTAK tarafından kabul edilip onaylanmıştır.Yaptığımız toplantılar sonucunda  2022 Mart  ayı içerisinde TÜBİTAK BİLİM FUARIMIZI gerçekleştirme  kararı almış bulunuyoruz. 3 ERASMUS projemizle ilgili çalışmalarımızda yoğun bir şekilde devam ediyor.

 

"Eyüpsultan Kız AİHL nin başarılarına yeni ve daha büyük başarılar ekleyeceğiz inşallah."

2021 yaz döneminde Kuran-ı Kerim, Peygamberimi Öğreniyorum ve Bilim Etkinlikleri başlıkları altında telafi eğitimleri yaptık ve öğrencilerimizi ne kadar çok özlediğimizi daha iyi anladık. Yarım asırlık geçmişiyle eğitim camiasının gözde okulu Eyüpsultan Kız AİHL nin başarılarına yeni ve daha büyük başarılar ekleyeceğiz inşallah

Eyüpsultanlılar olarak hep birlikte göreceğiz. İnanıyorum ki ülkemin güzel çocukları okulumuzdan ayrılırken milli-manevi değerlerle bezenmiş her bakımdan donanımlı, iyi yetişmiş, toplumda örnek gösterilen genç bireyler olarak bize veda edecekler. Bir eğitimci olarak en büyük hedefim bu. Bu duygularla, yeni eğitim öğretim yılının ülkemiz, milletimiz ve Eyüpsultanımız için sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyor, okulumuza gösterdiğiniz ilgi ve yakınlık için de gazetenize teşekkür ediyorum’’

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitim, |, EYÜPSULTAN, KIZ, İMAM, HATİP, LİSESİ, BAŞARIDAN, BAŞARIYA, KOŞUYOR, |Eyüpsultan, Haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı