Çocuklar ilk defa ata binmenin keyfini yaşadılar | Eyüpsultan Haber
Haber
04 Ekim 2021 - Pazartesi 11:03 Bu haber 411 kez okundu
 
Çocuklar ilk defa ata binmenin keyfini yaşadılar | Eyüpsultan Haber
Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in Kemerburgaz’da hizmete açtığı Manej Alanı ise Eyüpsultan’ın çocuklarını binicilik sporu ile tanıştırıyor.
EYÜPSULTAN Haberi
Çocuklar ilk defa ata binmenin keyfini yaşadılar | Eyüpsultan Haber

Çocuklar ilk defa ata binmenin keyfini yaşadılar

 

Eyüpsultan’da çocuklar ilk defa ata binmenin keyfini yaşıyor

 

Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacak, ruh ve bedenlerini güçlendirecek, sporun farklı branşları ile buluşturan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in Kemerburgaz’da hizmete açtığı Manej Alanı ise Eyüpsultan’ın çocuklarını binicilik sporu ile tanıştırıyor.

 

Manej Alanı’nda Eyüpsultan Belediyesi Engelliler Sürekli Eğitim ve Rehberlik Merkezi'nde (ESER) eğitim gören özel öğrenciler, Bağımsızlık Köyü’ne gelen bağımlı gençler, Bilgi Evi ve Gençlik Merkezi öğrencileri, temel binicilik eğitimi alıyorlar. Haftanın üç günü farklı saat dilimlerinde Manej Alanı’na gelen çocuklar bir saat boyunca ata binip eşsiz bir deneyim yaşıyorlar.

 

 

 

ÇOCUKLAR İLK DEFA ATA BİNMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORLAR

İlk defa ata binmenin mutluluğunu yaşayan çocuklar, hayatlarında hiç tatmadıkları bir duyguyu tadarlarken aynı zamanda hayvanlarla yakından temas ve iletişim kurma fırsatını da bulup hayvan sevgilerini pekiştiriyorlar.

 

"HAYALİM GERÇEK OLDU"

Bu eşsiz deneyimi yaşayan Rami Bilgi Evi öğrencilerinden Almina Aliipek duygularını şu sözlerle ifade etti:

"Ata binmek çok güzel bir his. Küçüklüğümden beri ata binmek hayalimdi. Bu hayalimi gerçekleştirebildiğim için çok mutluyum. Kesinlikle herkes bu duyguyu yaşamalı. Bize bu imkanı sunan başkanımız Deniz Köken’e çok teşekkür ediyorum"

 

"GÜZEL VE KEYİFLİ BİR GÜNDÜ"

Rami Bilgi Evi öğrencilerinden 12 yaşındaki Eda Merve Ece ise çok heyecanlandığını söyleyerek, "İlk defa ata biniyorum, çok mutlu oldum. Tekrar gelmeyi çok isterim. Güzel ve keyifli bir gün oldu benim için. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" yorumunda bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eyüpsultan, Belediyesi, Deniz, Köken, At, Binmenin, Keyfini, Yaşadılar, menej, Alanı, Eyüpsultan, Haber, Gündem, Sondakika, Haber Eyüp, Eyüp Haber, Eyüpsultan Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı