Cumhurbaşkanı Erdoğan : Müjdeyi vermek istiyorum, Kanal İstanbul'a başlıyoruz
Haber
07 Nisan 2021 - Çarşamba 18:00 Bu haber 563 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan : Müjdeyi vermek istiyorum, Kanal İstanbul'a başlıyoruz
Kanal İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. ÇED raporu 200'den fazla bilim insanı, medya, kurum ve kuruluşun katkısı ile tamamlandı.
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan : Müjdeyi vermek istiyorum, Kanal İstanbul'a başlıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Müjdeyi vermek istiyorum, Kanal İstanbul'a başlıyoruz.

 

Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Müjdeyi vermek istiyorum" diyerek, "Kanal İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı tamamladık. İsteseniz istemeseniz de başlıyoruz. Kanalın iki yakasına 500 bin nüfuslu şehir kurulacak. Temeli yazın atacağız." ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul ile ilgili şunları söyledi:

 

"Kanal İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. ÇED raporu 200'den fazla bilim insanı, medya, kurum ve kuruluşun katkısı ile tamamlandı. Depreme hazırlık sürecini de hızlandıracaktır. Bu proje köprü, yeni havalimanı, metro ile de bütünlük arz edecektir. Kanalın iki yakasına 500 bin nüfuslu şehir kurulacak.

 

"İSTESENİZ DE İSTEMESENİZ DE BAŞLIYORUZ"

Karadeniz'de hem biz hem de kıyısı olan ülkeler sürekli büyük ve yeni limanlar yapıyor. Bu durum gemi trafiğinin daha da artacağına işaret ediyor. Tehdit ediyor. Bütün müteahhitlerin elinden geliyoruz, geldiğimizde ödemeleri vs ellerinden alırız ve kendilerini de kenara koyarız.

Böyle bir devletin devamlılığına inanmak olabilir mi? Şartları zorlayarak Boğaz'daki gemi trafiğini sürdürüyoruz. Kanal İstanbul bölge için yeni bir nefes borusu olacaktır. İsteseniz istemeseniz de Kanal İstanbul'a başlıyoruz ve yapacağız.

 

"YAZ AYLARINDA TEMELİ ATACAĞIZ"

Ve milletimizin emrine amade edeceğiz. Yaz aylarında inşallah temelini atacağız. Projenin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, :, Müjdeyi, vermek, istiyorum,, Kanal, İstanbul'a, başlıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı